MAFFITI Studio

10 soovitust,
et Sinu fotosessioon kallimaga
sujuks imeliselt!

Paari fotosessioon koos kallimaga on suurepärane võimalus põnevaks kohtinguks ning mälestuste kogumiseks. Kes meist ei oleks näinud mõne tuttava sotsiaalmeedia feedis romantilisi pilte, mis panevad ahhetama ning mõjuvad muinasjutuliselt? 

Tegelikult saab romantilise muinasjutu ka enda jaoks luua. Anname peamised soovitused, et Sinu romantiline fotosessioon kallimaga imeliselt mööduks ning pildid muinasjutulised tuleks.

#1 Parimad fotod sünnivad koostöös - nii paarina kui fotograafiga

Paarisessioonil on Sul kaks partnerit – Sinu kaaslane ja Sinu fotograaf. Kui kallimaga on olnud aega, et koostööd harjutada, siis pildistamisel kuula kindlasti ka oma fotograafi soovitusi. Just tema märkab kummalisi harali näppe, silmade ette langevaid juukseid, veidrat kehahoiakut poosis aga ka kõige õigemat hetke Sinu naeratuses, mida ideaalseks pildiks hoida tuleb. Nendest soovitustest kinnihaaramine on lihtsaim viis saada esmaklassiline lõpptulemus.

Koostöö fotograafiga algab tegelikkuses fotosessiooni broneerimise hetkel. Kui Sul on oma peas kindel nägemus, missuguseid pilte soovid – olgu seal poosid, kirjeldus, liikuvus või müstika – saada oma mõtted fotograafile. Mida täpsemalt, seda parem. Nii olete pildistamise hetkel ühel lainepikkusel! 

#2 Rääkige oma lugu

See, et pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna, on fakt! Mitu tuhat sõna täpsemalt, on meie endi teha. Kuna fotograaf on paarifotode pildistamisel Sinu koostööpartner viige ta võimalusel oma suhtelooga kurssi. 

Arusaamine, kas olete suurlinna inimesed, boheemlaslikud hipster elustiili viljelejad või maalähedased romantikud aitab fotograafil pildi õigeid hetki ja detaile paremini tabada ning ka pildistamise eelseid soovitusi jagada. 

*Loo rääkimine ei ole fotosessiooni kohustuslik osa, kuid aitab kaasa koostööle fotograafiga ning pildistamise lõpptulemusele.

#3 Mõelge läbi riietus, millega paarisessioonile tulla

Paarifotode harmoonia oluline alustala on ühtsetes toonides ja stiilis riietus. Tasub arvesse ka võtta keskkonna stiili ja värvitoone – nii moodustab foto justkui terviku.

Rõivastel olevad mustrid, tekstuur ja detailid alates pitsidest lõpetades kettide ning kelladega on pildistamise juures väga teretulnud ja annavad lõplikule pildigaleriile isikupära juurde.

Riietusest sõltub piltide üldine tonaalsus. Soovite, et teie pildid tulevad pigem helged? Sellisel puhul valige ka heledam riietus. Kontrastsema iseloomuga lõpplahenduse soovil, riietuge tumedasse. Kindla peale minek on teksariie ning must ja valge riietus, mis sobib sisuliselt kõikjale ja kõigega. Lisanippe ja inspiratsiooni tasub otsida kas teistelt paarifotodelt või küsida suisa stilistilt!

#4 Fotomeik ja soeng - nii visuaalse kui sisemise enesekindluse alus

Oluline on teada, et professionaalne fotomeik võib tunduda grammikene drastilisem kui igapäevane jumestus. Ikka selleks, et rõhutatud oleks õiged näojooned, kauneimad ilmed ning fotonurgad. 

Lisaks aitavad korrastatud juuksed ja eksperdi käe all tehtud fotojumestus luua ka enneolematu enesekindluse, mis piltidel lummavalt mõjub. Professionaalselt soengusse sätitud juuksed toovad inimese ilu paremini esile ja tulemus jääb efektsem – ka meestel! Erinevate piltide saamiseks, muuda sessiooni ajal soengut. Vaatamata, et riietus ja meik jäävad samaks, annab erinev soeng pildile hoopis uue meeleolu. Meie teeme koostööd Annely Ilustuudioga, kes aitab ka kahekesi pildistamise muinasjutulisemaks luua just meisterjuuksurina perfektseid soenguid sättides.  

Oluline rõhk on ka unel! Soovitatav on enne fotosessiooni likvideerida kõik väsimusmärgid ja garanteerida endale vähemalt kaheksa tunnine ööuni! Pildistama tulles on soovitatav teha ka maniküür ja pediküür.

maffiti - Black and white couple photo at beach mustvalge paarifoto rannas

#5 Tähendusrikka koha valik romantilisteks fotodeks

Toas või õues? Kodus või stuudios? Maal või linnas? Rannas või metsas? Igal paigal on oma võlu ja ideaalse fotosessiooni saab läbi viia sisuliselt kõikjal. Küll on oluline koht enda jaoks läbi mõelda ning leida põhjus, miks just see paik valituks osutus. 

Koht leitud, saab nii ennast kui fotograafi fotosessiooni eel õigele lainepkkusele viia ning veenduda, et paik räägib romantilist fotolugu. Näiteks tutvustab Teie naabruskonda, annab edasi elustiilist lähtuvat urbanistlikku linnamelu või viib romantilistesse hetkedesse turvalises kodukeskkonnas. 

Valitud paigast on soovituslik ka fotograafile väike tutvustav pilt ette saata – nii jõuab ka tema omapoolse eeltöö teha ja mõelda läbi valgused ja vajaliku lisatehnika. 

#6 Olulised detailid pildistamisel - räägi neist

Olgu tegemist mõne olulise detailiga – näiteks kihlasõrmus või vanaemalt päranduseks saadud kaelakee, mis peaks piltidel olulist rolli mängima. Või hoopis vastupidi – detailiga, mis ei tohiks Sinu meelest pildil olla – käel olev arm või põsel asetsev sünnimärk?

Igal juhul räägi neist fotograafile. Tema aitab olulise fookusesse seada ning ebaolulisele vähem tähelepanu osutada. Soovi korral ja lisatasu eest on võimalik hiljem fototöötluse käigus soovitud armid ja sünnimärgid ka eemaldada. 

#7 Ole avatud

Võta kahekesi pildistamist kui uudset kogemust. Ole ka ise avatud! Olgu selleks hüpped, “singing in the rain” tüüpi paarisessioon, müstiline fotoromantika või oma versioon viiekümnest varjundist. Avatud olek teeb Sinu fotosessioonist originaalse ning annab edasi nii lugu kui emotsioone. 

Uudistage seenemetsas haldjaid otsides, püüdke päikseloojangute värve või glamuuritsege suurutsevas ööelus. Haldjaid ei pruugi küll olemas olla, kuid fotomaagia teeb imesid.

#8 Ära karda poose!

Poos ei tähenda alati pea peal seismist ja laest rippudes kukerpallide viskamist. Poos on ka üksteisel käest hoidmine, kaisutamine, põsepaitus või armastust täis musi. Romantilise paaride pildistamise juures on üsna populaarsed ka nn vastu päikest pildistamine ning kaugusest “põõsa tagant” hetke tabamine. 

Vali julgelt tegevus, mida koos teha – rannas jooksmine, piknik, jäätise jagamine või muul moel olemasoleva keskkonna pildile kaasamine. Olgu seal pargipingid, liivalossid või põnevad graffitid. Samuti ära karda kui igal pildil nägu näha ei jää – vahel on just sellised fotod need romantilised ja salapärased, mille lugu ka aastaid hiljem edasi mõelda. Ja see võib iga kord erinevalt lõppeda. 

Jaga mõtteid erinevatest poosidest ka oma partneriga, soovi korral harjutage kasvõi peegli ees!

#9 Plaan B - ole kõigeks valmis

Vahel kujutame oma vaimusilmas asju ette nii, et armume neisse jäägitult. Aga vahel tuleb ka enda jaoks perfektselt visualiseeritud romantilise fotosessiooni jaoks mõelda välja plaan B. Mis siis kui imelise päikesepaiste asemel kallab paduvihma? Või saab ideaalne riietus ootamatu pleki? Või läks fotosessiooniks broneeritud tunnike kui linnutiivul ilma tulemuseta?

Need on mõned olukorrad, mida võid oma peas ette mõelda ning juba eos hea varuplaani leida – paigad, mis sobivad ka vihmas või vihmakeebid ja romantilised sajupildid? Varuriided plekkideks ja rebenemisteks valmistumiseks. Ja ehk broneerida tunnikese asemel hoopis kahetunnine paarisessioon, et rahulikult võtta ning hetke nautida? Romantiline pildistamine on kui omamoodi muinasjutt, mis lõpuks hästi lõpeb, seega ei tasu ennast ootamatustest heidutada lasta, küll aga nendeks valmis olla.

paarifoto fotosessioon kallimaga Noblessneris

#10 Fotosessioon kui kohtinguidee

Võta paarisessiooni kui ägedat sündmust või kohtingut. Alusta romantiliseks fotosessiooniks valmistumist juba varem – ka klaasike veini võib luua mõnusa meeleolu ning aidata kaasa fotosessiooni mõnusamaks kulgemiseks. Võid fotosessiooni siduda ka teiste sessioonidega, nagu pere fotosessioon, fotolavastus või muu – olgu see siis kodus või stuudios. Võta pildistamist kui osakest kohtingust ning suundu pärast seda romantilisele õhtusöögile, mõnusale jalutuskäigule või tantsukingi kulutama. Igal juhul võite isekeskis ka kahekesi pildistamist jätkata! 

Lisaks on romantiline fotosessioon ideaalne kingitus nii mehele kui naisele – mälestuste jäädvustamine on aegumatu!

Inspiratsiooni romantiliseks fotosessiooniks saad ka Maffiti loodud Pinterest boardist Paarifoto – romantiline fotosessioon kallimaga”

Jälgi mind Pinterestis: Maffiti Pinterest

Otsid põnevat kohtinguideed või elamusterohket kingitust kallimale? Loome ühised mälestused läbi romantilise fotosessiooni.

Võta ühendust ja pildistame üles teie ühise ja ainulaadse muinasjutu täpselt sellisena, nagu teie lugu ette näeb.