MAFFITI Studio

Tingimused

Järgnevalt on välja toodud MAFFITI fototeenuse tingimused ja vastused korduma kippuvatele küsimustele.

Loodud sisu (fotode, video, kujunduste) kasutamine ja autoriõigus

Foto- ja videosessioonide käigus tehtud fotode/videode autoriõigus kuulub nii kliendile kui ka CIAM OÜ-le (edaspidi nimetusega Maffiti), kellel on õigus kasutada fotosessioonidel tehtud pilte ettevõtte kodulehel, portfoolios, sotsiaalmeedias, (rahvusvahelistel) konkurssidel, näitustel, prinditavatel reklaammaterjalidel jm (kui kliendiga pole kokku lepitud teisiti). Fotode kasutamine kooskõlastatakse kliendiga. 

Kliendil on õigus kasutada erakliendile mõeldud paketi sisu (fotosid, videosid) isiklikel eesmärkidel ning meedias/reklaamiks mõeldud sisu puhul tuleb saada eelnevalt Maffiti nõusolek (kui pole just ärikliendile mõeldud paketti tellitud). 

Pilte jagades palume võimalusel lisada ka märge, et foto-/videograaf on Maffiti ja/või Merily Lillevälja. 

NB! Kliendil on õigus kasutada materjali juhul kui arve on õigeaegselt tasutud, sh ka eelnevad tööd.

Fotograafi pildistamisstiil ja fotode töötlus

Enne pildistama/filmima tulemist ja foto-/videosessiooni ostmist on klient tutvunud kodulehel/sotsiaalmeedias Maffiti tööde stiiliga ning on veendunud, et stiil vastab enda ootustele. 

Sessiooni lõpptulemus sõltub erinevatest faktoritest nagu kliendi-Maffiti koostööst, pildistamise asukohast, välisessioonidel looduslikust valgusest (ehk kellaajast), jumestusest (kas kliendil on fotomeik) ja soengust (korralikult stiliseeritud soeng) ning sessiooni jaoks valitud riietusest. Parima lõpptulemuse jaoks toimub enne sessiooni konsultatsioon, mille käigus vajalikud detailid läbi räägitud saavad. Kui visuaalse keele ja töötlusstiili osas konkreetseid soove pole, jäetakse see valik Maffiti otsustada. Hilisemaid pretensioone eelnevalt kokku leppimata jäetud detailide üle ei aktsepteerita – lisatööd tehakse vastavalt tunnihinnale ning ajakavale. 

Maffiti-l on õigus öelda ära sessioonidest, mis ei sobitu ettevõtte stiili või väärtustega. 

Kõik Maffiti loodud visuaalne sisu (fotod, video, brändikujundus) on kaitstud autorikaitse õigustega ning neid ei ole lubatud omal käel töödelda (k.a. lisades Facebooki, Instagrami, Tiktoki või Snapchati filtreid). Juhul kui piltidele on siiski lisatud töötlus kliendi või kolmanda osapoole poolt, kes pole Maffiti, siis palume märkida, et töötlus pole teostatud Maffiti poolt ning soovi korral välja tuua töötluse autor. Näiteks: 

  • Foto: Maffiti
  • (Lisa)töötlus: Töötleja nimi

Töötlusesse minevate failide valiku teeb reeglina Maffiti. Kui kliendil on soov ise failid välja valida, tuleb sellest fotograafile teada anda hiljemalt sessiooni lõpus. 

Fotosessiooni hinna sees on pildistamine, modelli juhendamine, parimate fotode välja filtreerimine, fototöötlus, mis hõlmab endas erinevaid korrektuure, nagu parimate kaadrite välja sorteerimine; kadreeringu parandamine; värvitoonide, kontrasti, heleduse-tumeduse, valguse-varju kohendamist ning üksikute ebakorrapärasuste (akne, plekk riietel vms) likvideerimist. 

Tavatöötlus hõlmab valgus- ja värvide korrektsiooni, konkreetse fotostilistika väljatöötamist ning pildi sirgeks tegemist või formaati lõikamist. 

Detailtöötlus hõlmab tavatöötlusele lisaks värvide esile toomist, näo retušeerimist ning erinevate elementide redigeerimist ja ebatäiuste prandamist (nt armid, punnid).

Spetsiifilisemale fototöötlusele kehtib eraldi hinnakiri (45 €/tund). 

Soovite detailtöötlust rohkematele fotodele? Iga detailtöötlusega lisafoto 25.00 – 45.00 € vastavalt töötluse keerukusastmele. Alates 10 foto detailtöötluse tellimusest saame pakkuda soodustust 20% kogu lisandunud detailtöötluse mahule.

Videosessiooni hinna sees on shotlist’i koostamine, filmimine (ning vastava tehnika kalibreerimist), vajadusel modelli juhendamine, parimate klippide filtreerimist ning sobivate kaadreeringute väljalõikamist, kokku monteerimist (muusikaklipiga ja vajadusel voice-over heliga), värvide korrigeerimist ja kalibreerimist (värvitoonide, kontrasti, heleduse-tumeduse, valguse-varju, temperatuuri kohendamist) ning vastavas formaadis exportimist ning optimeerimist (näiteks kodulehe või sotsiaalmeedia jaoks).

 

Fotosessiooni/videosessiooni broneerimine

Sessiooni broneerimiseks tuleb helistada telefonil 58295821 või saata e-kiri aadressil info@maffiti.ee. Etteteatamisega on võimalik sessiooni tühistada 7 päeva jooksul ning kanname broneeringutasu tagasi. Detsembris (jõuludel / tipphooajal) on võimalik sessiooni tühistada kõige hiljemalt 2 nädala jooksul etteteatamisega. 

Maffiti-l on õigus mitte edaspidi teenindada kliente, kes oma sessioonile mitte-tulekust teada ei anna või kes korduvalt foto-/videosessioonide broneeringuid tühistavad. 

Arvestades Eesti ilma muutlikkust on välitingimustes pildistamisel/filmimisel võimalik kokku leppida mitu sessiooni aega, et halva ilma korral oleks võimalik katsetada mõnel teisel päeval pildistamist (see ei kehti stuudiosessiooni puhul). Foto-/videosessiooni on võimalik edasi lükata ühe korra ja maksimaalselt kahe kuu võrra. 

Stuudiosessioonile võta kaasa ka riietusega sobivad vahetusjalanõud. Stuudios kasutame vahetusjalanõusid (või paljajalu/sokkides). Välisjalatsid pole lubatud, kui tegu pole just sessiooniks mõeldud jalatsitega.

Pere fotosessioon (sh lemmikloomad)

Selleks, et väikelapsed oleksid fotosessiooni kestel võimalikult koostööaltid võiksid nad olla eelnevalt korralikult puhanud ja söönud. Sellele vaatamata tuleb arvestada, et kuni viieaastased lapsed ei pruugi kuulekalt kaamera ees istuda ning võivad kohati isegi keelduda piltidele jäämast. Võimalikult hea lõpptulemuse jaoks tasub kaasa võtta laste lemmikmänguasjad ning pereliikmetel tasub olla valmis selleks, et lapsi on vaja lõbustada. 

Maffiti ei võta fotosessioonil lapse ja lemmikloomade käitumise eest vastutust. Kui lapsed kuidagi pildil olla ei soovi, on võimalus sessioonil teha pause. 

Soovituslikult tasub väikelastega võtta isegi kahetunnine sessioon, mille kestel on võimalik teha rahulikke puhkepause ning pöörata kogu oma tähelepanu lapsele.

Foto-vide0sessiooni eest tasumine ja hind

Töö alustamise eelduseks on kliendi kirjalik kinnitus töö alustamiseks. 

Fotosessiooni kui ka videosessiooni eest saab tasuda arve alusel ülekandega, kinkekaardiga või sularahas kohapeal. Lisaks on  võimalik tasuda ka Paypal maksevahendiga. Kaardiga maksmise võimalust kohapeal pole. Maffiti jätab endale õiguse muuta hinnakirja sellest ette teatamata. Hinna muutmise hetkeks broneeritud fotosessioone hinnamuutus ei mõjuta. Hilisemaid pretensioone eelnevalt kokku lepitud või leppimata jäetud detailide üle ei aktsepteerita. 

Suuremate projektide puhul (al € 150.00) rakendub 50% ettemaks kliendi valitud teenustele. 

Transpordikulu väljapoole Tallinna on 0,85 €/km üks suund. 

Nädalavahetuseti (laupäev/pühapäev) ja riiklikel pühadel lisandub sessioonile eraisiku puhul 25.00 €/h; ettevõtte puhul 50.00 €/h.

Kiirtöö puhul lisandub 50.00 €/h (fotod valmivad 7 tööpäeva jooksul); ettevõtte puhul 75.00 €/h

Võimalikud kaasnevad lisakulud nagu transport, sissepääsupiletid, aksessuaarid, rekvisiidid, asukoha ja lisatehnika rent jms, tasub klient.

Arveid saab tasuda ülekandega ettevõttele CIAM OÜ:

LHV: EE257700771008187872

Fotode valmimine ja kättesaamine

Sessiooni lõpptulemuseks on töödeldud digifailid, mille arv sõltub valitud paketist. Sõltuvalt hooajast ja fotosessiooni kestvusest valmivad failid 7-21 tööpäeva jooksul, v.a. pulmad ja üritused, kui pole kokku lepitud teisiti. Video valmimine varieerub 7 tööpäevast kuni 60 tööpäevani, olenevalt projekti mahukusest. 

Selleks, et tööd kiirkorras teostada lisandub arvele 50.00-75.00€ (vastavalt sellele, kas tegu on era- või ärikliendiga). 

Klient saab endale kasutamiseks vaid töödeldud digifailid – toor- ja RAW-failid nende hulka ei kuulu, kui pole kokku lepitud teisiti. 

Veebigaleriis, kuhu kliendile mõeldud töödeldud digifailid üles laetakse, hoiustatakse neid üks kuu alates kliendile saatmise kuupäevast. Kliendil on õigus kasutada materjali juhul kui arve on õigeaegselt tasutud, sh ka eelnevaid tööd.

Muu

Kliendi poolt rikutud ruumid, aksessuaarid, tehnika või seadmed kompenseerib klient arvestades rikutud objektide hetke turuväärtust.

Püsikliendile kehtib portreesessioonide sooduspakkumine -10% (ei kehti sooduskampaaniatele) ning sellest Maffiti teavitamine jääb kliendile.

Tingimused kehtivad alates 01.01.2020

Broneeringu tegemisel või ostu sooritamisel oled nõustunud eelpool nimetatud tingimustega.