MAFFITI Studio

Tänapäevane sõbrapilt!
Fotosessioon parimate sõpradega

Ühised fotod on aegumatud – oled kindlasti isegi vahel oma arvuti digikaustu nostalgiaga vaadanud, telefonis fotoajalugu scrollinud või heldimusega vanu fotoalbumeid imetlenud. Eriti panevad muigama need totrusi ja nalja täis pildid sõpradega. 

Tegelikult on äärmiselt tore oma parima ja lähedase sõbraga meeldejäävaid hetki jäädvustada, et neid hiljem lihtsam meenutada oleks! Ühine fotosessioon on ideaalne sünnipäeva- ja jõulukink! Või miks mitte niisama üllatus ongi fotosessioon oma parima sõbraga. Veel enam – sõbraga pildistamisest saab kujundada suisa iga-aastase traditsiooni, kuhu kaasata ka muutused peres: lisandunud lemmikloomad ning pereliikmed. 

Tänased sõbrapildid ei ole teps mitte ainult osa koolipildistamisest, kus peaks viks ja viisakas olema. Vastupidi – fotosessioon parima sõbraga on tõeliselt lustlik ja vaba kvaliteetaeg. Sestap annamegi Sulle siin artiklis nippe sõbrapildi ideedeks ning seletame, mis need sõbrapildid tänases maailmas on?

Parim sõber või sõbranna - BFF (Best Friend Forever)

Meil kõigil on see üks inimene, kes on meie ellu tulnud et jääda. Alati. Just need on sõbrad, kellega kunagi jutt otsa ei lõpe, kes Sinu lauseid justkui poole pealt lõpetavad ning helistavad sel hetkel, kui neid kõige enam vajad. Ning tegelikkuses peegeldub see sõprus ning ühine hingamine suurepäraselt ka koos tehtud sõbrapiltidel. 

Parima sõbraga pildistamine ongi tegelikkuses mõnus ühine koosviibimine. Valige omale meeldiv keskkond inspireerituna imelisest loodusest ja õuepildistamisest, kodusest keskkonnast või lõputute võimalustega stuudiost. Kui tavalised portreefotod kõlavad justkui “vaoshoitud” ja “korrektne”, siis tänapäeva sõbrapilt oma parima sõbraga läheb sammukese edasi. 

Pane valmis oma silly-face, üksteise kallistamine, koos kaugusesse jooksmist või elu eesmärkide tähistamine. Sõbrapildid näidaku ainult ehedaid emotsioone ja teie sõpruse lugu. Parimaks sõbraks võib olla ka Sinu kallim või elukaaslane.

Selleks, et saada häid nippe, kuidas kaamera ees olla, loe kindlasti ka artiklit “10 soovitust, et Sinu fotosessioon kallimaga sujuks imeliselt!” 

Parim sõber kui Sinu ema, isa, õde, vend või sugulane

Alati ei pea Sinu sõbrapildil olema lapsepõlve naabritüdruk või tudengiaja ühikakaaslane. Vahel on just lähedane õde-vend või ema-isa see, kellega kõik tähtsad jutud aetud saavad ning kelles alati eeskuju leiad – parim sõber! Võid vabalt võtta julguse kokku ja kutsuda just lähedane pereliige või sugulane – tädi- või onupoeg, endaga lustakaid sõbrapilte tegema. See on lihtsalt imeline mälestus!

Need emotsioonid, mis piltidele jäävad on kahtlemata unustamatud mõlemale poolele. Eriti, kui pere-sõbrapiltidest kasvab välja iga-aastane traditsioon oma kodus või lemmikpaikades pildistades. Või veel samm edasi, kui lemmikfotod leiavad füüsilise kuju kaminasimsil, seinal või fotoalbumis.

Sõbrapilte võib teha ka mõnel hooajal, näiteks jõuludel 

(Foto parimatest sõbrannadest Tulbi Fotostuudios, Art Deco saalis)

Lemmikloom kui Sinu parim sõber

Ideaalseid sõbrapilte saab teha ka oma suure lemmikuga –  koer, kass, püüton või kas või lemmik kana aitavad pildid väga omapäraseks teha. Loomad on asendamatud sõbrad ning tegelikult ju täisväärtuslikud pereliikmed. 

Fotosessioon lemmikloomaga on mõnevõrra väljakutseid esitavam, kuid kahtlemata on tegemist tõelise sõbraga, kellega ühiseid sõbrapilte väga meeleolukas teha on.

Ka lemmikloomad võivad olla parimad sõbrad – jäädvusta ühiseid hetki! 

Ülemisel pildil on kuvatud mõningad näited, kuidas oleme jäädvustanud pilte loomadest üksi ja loomadega koos. 

(Ülemine fotonäidis Unsplash’ist)

Ideed parima sõbraga pildistamiseks - tänapäeva sõbrafotoks:

Jagame mõningaid mõtteid, mida võid tänapäevastel sõbrapiltidel kasutada. Märksõnad on ühtsus, emotsioonid ja BFF (best-friends-forever) vibe

Padjasõda – ehedad, siirad ja lustlikud emotsioonid. Sobib ideaalselt ka siis, kui oled juba teismeliseeast välja kasvanud. Leidke oma lapselikkus ja pidage üks padjasõda – ikka nii, et sulgi lendab!

Sarnaselt sobivad riietused – triibud, ruudud, värvid ja sõnumid. Aga ka näiteks lillelised kleidid ja kübarad. Või kasutate piltidel hoopis sarnased Converse’i ketse ja Friends’i sarja, mida hooaegade viisi koos vaadanud olete, pusa?

Ümbert kinnihoidmine ja kallistamine kui oma sõpruse väljendamine – olgu see ühine siht tulevikku, jooks mererannal või ühe pleedi all tähti vaatamas.

Nukid ja südamed – kätega saab imelisi ühendusi luua, alates vingest “nukid” stiilist poolsüdamete ning käest hoidmiseni välja. Südamesse ja peopessa saab ka päikese, kuu või tähed püüda!

Varjud ja siluetid – vahel saab müstilised pildid mängides kauguste, varjude ning siluettidega. 

Ühised lustakad detailid – millal te viimati koos nätsumulle puhusite, suhkruvatti limpsisite või juustesse minnikõrvu paigutasite? Äkki on teil mõni omamoodi tervitusviis, mis on enamat kui lihtsalt kallistus või nukkide kokkulöömine? 

Loovus on piiritu, seega räägi julgelt oma mõtted fotograafiga läbi. Tänapäevane sõbrapilt on Sinu sõpruse lugu – olgu sõbraks Sinu lapsepõlvetuttav, pereliige või sugulane, kallim või lemmikloom. Fotosessioon on ka imeline kingiidee – sünnipäevaks või jõuluks.

Võtke hetk, et luua ka sotsiaalmeedia – näiteks Instagrami jaoks ägedaid fotosid! 

Pildil: @kristalj ja @annnetsky Telliskivi Loomelinnakus

Inspiratsiooni sõbrapiltideks saad ka Maffiti loodud Pinterest boardist “Parimad sõbrad”

Kas midagi ägedat jäi silma või oled valmis oma parima sõbraga midagi uut ja julget katsetama? 

Võta minuga ühendust, räägime ja teeme Sinu ja Sinu parima sõbraga Teile ühe kihvti fotosessiooni koos pildiliste mälestustega.