MAFFITI Studio

8 imelist ideed
sõbrapäeva fotosessiooniks!

Sõbrapäev on juba oma olemuselt sõpruse ja armastuse tähistamiseks. Loomulikult tuleb oma lähedasi sõpru ja kallimat igapäevaselt väärtustada, aga näiteks just sõbrapäeva tähistamine ägeda fotosessiooniga võib omaette vahvaks traditsiooniks kujuneda. Olgu selleks pildistamine sõpradega ( sõbrapiltide fotosessioon ) või kallimaga ( romantiline pildistamine koos kallimaga ). 

Iseenesest ei peagi fotode tegemine just sõbrapäeval toimuma – arvestage näiteks nii, et saaksite sõbrapäevaks pildid kätte. Nii saab neid sotsiaalmeedias jagada – näiteks Facebookis või Instagramis – või üksteisele vahva sõbraalbum teha. Ühine fotosessioon on ka suurepärane valentinipäeva kingiidee!

Anname omalt poolt mõned mõtted ja natukene inspiratsiooni, kuidas Sinu sõbrapäeva pildistamine eriti mõnusalt ja temaatiliselt sujuks. 

Talvine romantiline fotosessioon - Foto noorpaarist jõuludel Tartu Raekoja platsil - jõulutemaatiline välifotosessioon

#1 Taaselusta oma esimene kohting või tutvumishetk sõbrapäevafotodel

Üldiselt on meil selgelt meeles esimene kohting oma tänase kaaslasega – just see restoran seal vanalinna serval, käest kinni jalutuskäik linnamüüril või ujedad hetked kinosaalis. Või ehk on Sul näiteks eriliselt selge mälestus oma parimast sõbrast või sõbrannast – just see hetk, kui ta Sind oma pinginaabriks palus või kui lasteaias koos liivakooke tegite.

Sellised hetked on tulvil emotsioone ja mälestusi, mida fotodesse püüdmine vaid tugevdab ja taas üles äratab. Veel enam – nende läbimõeldud “taaselustamine” aastaid hiljem pakub nii põnevat ühistegevust kui kahtlemata hulga naeru- ja õnnepisaraid vaheldumisi. Ideaalne fotoshoot, mida just sõbrapäevaks kas kallima või parima sõbraga planeerida. 

Mõtte realiseerimiseks aruta fotosessiooni mõtted ja oma lugu läbi kohviku, restorani, lasteaiahoovi või kinoga. Sinu kaaslane või südamesõber saab tõelise üllatuse ja unustamatu elamuse osaliseks. 

Noored suudlemas kohvikus

#2 Õhupallid, südamed ja kaisukarud - sõbrapäeva olemus fotodel

Sõbrapäevaga seoses meenuvad tihti just punased ja roosad õhupallid, südamekujulised šokolaadikarbid ja “I Love You” padjakesi kandvad kaisukarud. Tundub ülim klišee? Tänapäeval on just sellised väikesed ja armsad aksessuaarid sõbrapäeva olemus. Need on sõbrapäeva fotosessiooni juurde ideaalsed, samas klassikalised, ja seda juba aastakümneid.

Ka retro on jälle moes, seega on äärmiselt meeleolukas, kui tuled sõbrapäevapilte tegema seltsiks mõned armastust avaldavad kaisukarud. Sessioonil saad näiteks sõprade või kallimaga šokolaadikomme jagada, südamekujuliste õhupallidega möllata või nende all suudelda. Ilmselge võimalus üht sõbrapäeva meeleolukalt meenutada. 

Pane taustaks veel Wet Wet Wet’i superhitti “Love is all around” ja naudi meeleolu! Garanteerime, et see kandub edasi ka piltidel!

Sõbrapäeva valentinipäeva fotosessiooni ideed 5

Ülaltoodud fotodel on inspiratsiooni Pinteresti avarustest

#3 Emotsiooniga padjasõda

Padjasõda – ikka selline, kus lisaks patjadele lendavad ka suled! Ka see on üsna klassikaline sõbrannade õhtu ja pidžaamapeo temaatika. Eriti USA filmides ja seriaalides. Tegemist on äärmiselt vahva ja lõbusa ettevõtmisega, millest saab genereerida ka vahva sõprade-sõbrannade-kallima fotosessiooni. Just nii, et suled lendaks ja nagu homset poleks! 

Padjasõja reeglid on Sinu enda teha – pange end mugavalt ja värviliselt riidesse ja tundke rõõmu – nii tegevuse protsessist kui hilisemalt saadud fotodest. Neid saab väga ägedalt teha kas koduses keskkonnas või kasutades stuudio võlu. Ja keegi ei keela padjasõja väljakutset ka oma kallimale esitada. Küll aga arvesta, et tõeliselt lennuka padjasõja korral vajab stuudio hilisemat koristamist. Sestap peaks arvestama vähemalt 2 tunnise fotosessiooni- ja stuudiobroneeringuga.

Nipp: padjasõja pildistamise võid teha ka oma kodus või rentida ägeda AirBnb korteri, kus on piisavalt aega, ruumi ja privaatsust!

Siin on üks armas näide fotosessioonist River fotostuudios, Tallinnas (märts 2022). Lendlevad suled on lisatud detailtöötlusel. 

Sõbrapäeva valentinipäeva fotosessiooni ideed 6

Ülaltoodud fotodel on inspiratsiooni Pinteresti avarustest

#4 Roosid, romantika ja küünlavalgus

Punased roosid on selge sõnumiga armastuse sümbol ja ilmselt sõbrapäeva kõige enimmüüdud lilleõis ning asendamatu valentinipäeva fotosessiooni aksessuaar. Need ei näe piltidel mitte ainult ilusad ja silmatorkavad välja, vaid aitavad rõhutada korraga punast nii roosi kroonlehtedel kui näiteks õhtukleidis ja huultel. Millised romantilised pildid just punaste roosidega sünnivad! Otse loomulikult – kui eelistad pigem roosasid või kollaseid roose, siis vali just need!

Lisaks saad arvestada, et roos ei ole efektne vaid lillekujul. Roosi kroonlehti saab poetada voodile, põrandale või diivanile, kasutades neid lendlevate “lumehelvestena” või hoopis erinevate kujude-südamete või nimetähtede “joonistamiseks”. Lisa küünlavalgus, pidulikum riietus ja šampusepokaalid koos väikese mulliga ning Sind ootab nii tore õhtu kui ka meeldejääv fotoseeria sõbrapäeva pilte. 

Nipp: sõbrapäeva fotosessiooni aksessuaare võid pildistamisele ise kaasa võtta või need fotograafilt osta: „Aksessuaarid: Valentinipakett“ kaisukarusid, südamekujulisi patju, punaseid lilleõisi, komme, confetti, mullitajad jmt. Üllatuspakikese saad soetada kas 10 € eest minipaketina või 25 € suuremas ja komplekssemas versioonis. Küsi lisainfot info@maffiti.ee!

#5 Taasavasta oma lapsemeelsus

Hea fotosessiooni idee annab mõne vahva ja rõõmsa mälestuse meenutamine lapsepõlvest või lapsemeelne piiritu inspiratsiooniga mõtteviis. Kes kujutas ennast hobukarussellisõidul justkui ükssarvikuga mööda võlumetsa laanesid ratsutamas ja kes suutis vannivee enda jaoks lõputuks ookeaniks mõelda, et seal  piraadilaevaga seilata. Lapsemeelseks pildisessiooniks ei pea just vanu Barbie-nukke ja mudelautosid üles otsima (aga võib), kuivõrd meenutada seda lapselikku elevust, tehes midagi tavapärasest erinevat. 

Proovige leida endas see vahva ja pisut lapsemeelne elevus – olgu see Kadrioru tivoli karussell, Kalamaja pargi laste ronimissein või Teie koduhoovi mänguväljakul olevad kiiged. Lisa paar mullitajat ja näiteks õhupalli ning valmistu ägedaks sõbrapäeva fotosessiooniks: olgu sõbranna, sõpruskonna või kallimaga. 

Sõbrapäeva valentinipäeva fotosessiooni ideed 2

Ülaltoodud fotodel on inspiratsiooni Pinteresti avarustest

#6 Armastuse sümbol süda - tee neid kätega või joonista liivale-lumele

Süda ja sõbrapäev käivad kokku nagu sukk ja saabas. Ja kuigi südamekujutisi võib kasutada nii õhupallidel kui šokolaadikarpidel, T-särkidel ja roosibukettidel, saab omanäolised ja erilised pildid kui südame armastuse sümbolina kätest moodustada või näiteks liivale joonistades. 

Käega tehtud südamed on ideaalne võimalus väga effektseks fotosessiooniks – kätest moodustatud südamesse saad taustaks jätta mida iganes – alates loojuvast päikesest ja koduuksest, lõpetades linnasilueti ja lumise rabaga. Ja pildile saab läheneda ka eriliselt – tehes südameid koos: kallima või sõbraga või miks mitte terve perega? Kätest südamed on ka ideaalne võimalus näidata hiljutist kihlus- või abielusõrmust.

Veel põnevamad pildid saad, kui püüad südamesse näiteks päikest, pilvi või ühist silmapiiri tehes fotosid rannas, kus sõbrapäeva sõnumeid, vandeid ja sümboleid ka märga liiva kirjutada saab. Lumisel sõbrapäeval saab südameid käpikutega ka lumele joonistada, end nende sisse paigutada ning seeläbi ka fotosessiooni erilisemana tegema.

#7 Vali valged, roosad ja punased riided ning aksessuaarid

Sõbrapäeva fotosessiooni saad tavapärasest paari- või sõbrapildistamisest lihtsalt meeldejäävamaks ja erilisemaks teha leppides ühiselt kokku riietuses ning kasutada vaid valentinipäeva värvipaletti sobivaid toone: punaseid, valgeid ja roosasid. Ka must on heaks kontrastiks.

Näiteks saate võtta eesmärgi, et kõik piltidel osalejad riietuvad sõbrapäeva toonidesse või siis kasutate punaseid ja roosasid aksessuaare – kõik kõrvarõngastest kingade ja lipsude-sallideni tekitab selle “õige” emotsiooni. 

Paarifoto fotosessioon kallimaga - noored sosistamas jõulukuuse ees

Fotode harmoonia oluline alustala on ühtsetes toonides ja stiilis riietus. Tasub arvesse võtta ümbritseva keskkonna stiili ja värvitoone – nii moodustab foto justkui terviku. Rõivastel olevad mustrid, tekstuur ja detailid alates pitsidest lõpetades aksessuaaridega on pildistamise juures väga teretulnud ja annavad lõplikule pildigaleriile isikupära juurde.

#8 “Follow me to” ehk ole alati minuga

Instagramis on pikalt levinud #followmeto hashtagi kandvad pildid, kus esiplaanil on käekaadrid ja ühe osapoole selg. Kui Sulle meeldib viimase aja trende jälgida ning seeläbi erinevaid põnevaid aastaid ja tähtpäevi jäädvustada, saad fotograafiga konsulteerides organiseerida tõelise “follow me” stiilis sõbrapäeva seikluse linnas, looduses või oma lemmikradadel. Üksteist järgides saate loo lõpetada südamliku kallistuse, kirgliku suudluse või kätesüdamega.

Nii võid seigelda lemmikkohvikusse, mere ääres, vanalinnas, pargis aga ka koduuksel.

Piltide autor @muradosmann https://www.instagram.com/p/CJB640Jh76B/

Sõbrapäeva fotosessioon - ideaalne kingiidee ja vahva koosveedetud aeg

Sõbrapäev on küll üks päev aastas ning kuigi sõpru ja kallimaid võiks meenutada igal ajal, siis tegelikkuses on see üks imelise maagiaga päev, mis meie pimedasse talve omamoodi ilusaid emotsioone, punaseid ja roosasid helgeid toone ning pehmet šokolaadimaitset toob. Need hetked on väärt jäädvustamist – olgu kingiideena sõbrale või kallimale või üllatusena kogu perele. Broneeri oma fotosessioon kallimale või sõpradele juba täna ja tutvu Maffiti fotogaleriiga sõbrapäevamõteteks.

Loe ka teisi sõbrapäeva temaatikaga seonduvaid artikleid:

„10 soovitust, et Sinu fotosessioon kallimaga sujuks imeliselt!“

“Tänapäevane sõbrapilt – fotosessioon parimate sõpradega”

Inspiratsiooniks võid visata pilgu ka fotograaf Maffiti sõbrapäeva / valentinipäeva Pinterest tahvlile:

“Sõbrapäeva fotosessioon / Paarifoto – Ideed!”