MAFFITI Studio – Bränding / Foto / Video

Jõulupildistamine!
Loo tõeline jõulumaagia
pere, sõprade ja lähedastega

Öeldakse ikka, et jõulud on aasta ilusaim aeg! Seega võib jõulupildistamine vabalt olla ka üks aasta ilusamaid fotosessioone. Kogu õhkkond, meeleolu ning salapära teeb pildistamise eriliseks ja põnevaks nii lastele, täiskasvanutele kui ka koduloomadele. Jõuludes on iseloomulikku sooja emotsiooni, jõulutulede ja kuuseehete sädelust ning maagilist ootusärevust, mis annab ideaalse võimaluse imelisi hetki läbi jõulupildistamise jäädvustada. Anname mõned soovitused ja mõtted, mis aitavad Sul juba oma jõululist fotosessiooni planeerida ning tõeliste pühadehetkede emotsioone tabada.

Stuudios olles mängige olemasolevate elementidega – ehtige kuuske, avage kinke*, hoidke käes kohvitassi, lugege raamatut või ehtige lauda. Uurige ennast ümbritsevat keskkonda ning haarake sellest võimalus luua oma lugu – oma enda ehtne ja maagiline jõululugu!

(*Mängige nagu avaksite kinke, kuid ärge stuudios olevaid aksessuaare päriselt ise avage!)

Jõulufotosessioon punases seelikus neiust, kes avab kinke jõulukuuse taustal

Ilusad, pidulikud jõulupildid - fotod sära, sädeluse ning uhke riietusega

Kas teadsid, et mitmed imelised jõulufotod, mis täna sotsiaalmeedias ringlevad, on tihtipeale tehtud spetsiaalselt jõuluaksessuaaridega kaunistatud stuudiotes? USA stiilist inspireeritud uhked jõulupuud, suured kingimäed ja valgusest kumavad küünlad tekitavad ehedate emotsioonide jaoks suurepärase keskkonna. Tallinnas on käesoleval hetkel stiliseeritud stuudiod näiteks Tulbi Fotostuudio ja River FotostuudioKa Sina saad luua imekaunid jõulupildid koos sädeleva õhtukleidi, säraküünalde ning tõelise lumise jõulumaagiaga!

Nipp: Kaunitele pidulikele piltidele aitab kaasa kvaliteetne fotomeik ja soeng. Fotograaf Maffiti teeb koostööd Annely Ilustuudioga, kes aitab modellid fotode tarbeks veel kaunimaks muuta.

Jõulufotosessioon stuudios, kus on kuvatud õed ja vend

Fotode harmoonia oluline alustala on ühtsetes toonides ja stiilis riietus. Tasub arvesse võtta ümbritseva keskkonna stiili ja värvitoone – nii moodustab foto justkui terviku. Rõivastel olevad mustrid, tekstuur ja detailid alates pitsidest lõpetades aksessuaaridega on pildistamise juures väga teretulnud ja annavad lõplikule pildigaleriile isikupära juurde.

Vahvad jõulupildid - fotod jõulukampsunite, pidžaamade ning kakaotassiga

Jõuludega ei käi kaasas ainult formaalsus ja pidulikkus. Vastupidi! Jõulud on aeg ka koduseks puhkuseks – poe mõnusasse sooja kampsunisse ja loe raamatut, tee-, kohvi- või kakaotass käes. Pidulikkuse kõrval on just vahvad ning kodust hubasust täis jõulupildid äärmiselt populaarsed. Jõulud on justkui vanaema kootud villased sokid, mida pimedatel külmadel talveõhtutel kanda ning soojad põhjapõtradega pidžaamad, milles elevat jõuluhommikut veeta. Jah, jõulud on hubane ja siiras kodune püha ning tihti annavad just sellised vahvad pisidetailid kodust jõuluemotsiooni piltidel kõige paremini edasi. 

Pole armsamat emotsiooni ja paremat pildikombot kui tõeline ja õnnelik pereühtsus jõulupildistamisel! Ilusad pidulikud jõulupildid sobivad kenasti ka paarisessiooniks kallimaga ja tänapäevasteks sõbrapiltideks, et jäädvustada ühist imelist jõuluaega. 

Tehke jõulupilte koos sõpradega …

Jõulufotosessioon stuudios, kus on kuvatud õed ja vend

… või koos perega! 

Jõulufotod stuudiost väljas: kodu, jõuluturg ja linnatuled

Tõepoolest, jõulupildid, mis on loodud perfektselt kaunistatud jõulukuuse, kingimägede ning kaminasimsiga võivad olla hingematvalt kaunid. Küll aga on ka alternatiiv, kuidas meeldejäävaid jõulupilte luua: hubane jõuluootuses kodu! Ehtige üheskoos kuuske, valmistage jõuluküpsetisi, avage kingipakke või harutage omakeskis jõulutulede sasipundart lahti. See kõik väärib jäädvustamist! Abiks on kindlasti ka kodune jõulukuusk või tulevastele pühadele viitavad aksessuaarid. 

Jõulumeeleolu saab pildistada õues, linnatuledes – näiteks urbanistlikul linnaväljakul lumehelbeid püüdes või oma lemmikkohvikus mõnusat jõuluteed nautides või piparkooke ostes. Kohvikuga tuleb fotosessioon sel juhul loomulikult läbi arutada, aga jõulude aeg – kes ikka seda maagiat keelab – seda enam, et väike reklaam tuleb kõigile alati kasuks. Olgem oma jõulumaagia loomisel loominguline!

Jõulumaagiat leiab lisaks ka avalikust ruumist. Külastage vanalinnas olevat jõuluturgu või jalutage mõnusalt lumises pargis. Haarake kätte üks soe glögi ja nautige jõulutulesid ning jõulusaginat – või jõulurahu. Tähelepanuta ei jää ka tihedalt lumega kaetud metsad ning jäised järveäärsed alad. 

Välisele fotosessioonile tulles palume kindlasti arvestada ka ilmastikutingimustega ning riietuda vastavalt! Kindlasti võib kaasa haarata termose koos sooja tee või kohviga ning mõne sooja pleedi, extra kampsuni või soojad sokid – topelt ei kärise. Ning kahtlemata – võtke kaasa ka hea tuju! 

Jõuluturg Tallinna vanalinnas Raekoja platsil (või ka näiteks Tartu Raekoja platsil) on üks menukamaid kohti, kus teha toredaid, lumiseid fotosid. (November-detsember 2021)

Jõulu fotosessiooni ideed Pinterestist - collage

Ülaltoodud fotodel on inspiratsiooni Pinteresti avarustest

Jõulupildid perega - ideaalne jõulukingi või jõulukaardi idee

Jõulupiltide tegemine koos kaaslase või perega on kvaliteetaeg, millest jäävad alles unustamatud mälestused. Lisaks saab parimast pildist teha ka isikupärase jõulukingi vanematele või näiteks printida personaalne jõulukaart, mida sõpradele postkasti potsatada. Jõulupiltidele on oodatud nii paarid, pered kui ka armsad koduloomad, kes samuti pikisilmi jõule ootavad – jõulusoojus levib ka karvastele lemmikutele! Vahel jõuavad jõulupiltidest tehtud jõulukaartidele just elu õied – pere pisemad, kellel on pildistamise ajal võimalus tõeline päkapikuroll haarata.

Loo jõulupildistamisest kasvõi traditsioon pere ja lähedastega! 

Jäädvustage oma pere kõige pisemate esimesi jõule! Need hetked on unikaalsed ja kordumatud, millest saate luua ka suurepärased kingid trükitud fotode näol oma vanematele!

Jõulufotosessioon on ideaalne jõulukingitus kuuse alla või päkapikusussi – kvaliteetaeg ja elamused on kõige ilusam, siiram ja vahetum kink. Et jõulupildistamised ja jõulukingitused ei jääks viimasele hetkele, broneeri fotosessioon kohe. Võimalusel võta aega, et oma ootused ja lootused fotograafiga läbi rääkida. 

Inspiratsiooniks võid visata pilgu ka fotograaf Maffiti jõulupiltide Pinterest tahvlile “Jõulufoto ideed”