MAFFITI Studio

Jõulupildistamine!
Loo tõeline jõulumaagia
pere, sõprade ja lähedastega

Kas oled tähele pannud, kuidas jõulude eel muutuvad fotostuudiod justkui maagiliseks jõulumaailmaks? Kuidas võtta jõulufotosessioonist parim ja luua oma jõulupildistamisest unustamatu kogemus? Öeldakse ikka, et jõulud on aasta ilusaim aeg! Seega võib jõulupildistamine vabalt olla ka üks aasta ilusamaid fotosessioone. Kogu õhkkond, meeleolu ning salapära teeb pildistamise eriliseks ja põnevaks nii lastele, täiskasvanutele kui ka koduloomadele. Jõuludes on iseloomulikku sooja emotsiooni, jõulutulede ja kuuseehete sädelust ning maagilist ootusärevust, mis annab ideaalse võimaluse imelisi hetki läbi jõulupildistamise jäädvustada. Anname mõned soovitused ja mõtted, mis aitavad Sul juba oma jõululist fotosessiooni planeerida ning tõeliste pühadehetkede emotsioone tabada.

Stuudios olles mängige olemasolevate elementidega – ehtige kuuske, avage kinke*, hoidke käes kohvitassi, lugege raamatut või ehtige lauda. Uurige ennast ümbritsevat keskkonda ning haarake sellest võimalus luua oma lugu – oma enda ehtne ja maagiline jõululugu!

(*Mängige nagu avaksite kinke, kuid ärge stuudios olevaid aksessuaare päriselt ise avage!)

Ilusad, pidulikud jõulupildid - fotod sära, sädeluse ning uhke riietusega

Kas teadsid, et mitmed imelised jõulufotod, mis täna sotsiaalmeedias ringlevad, on tihtipeale tehtud spetsiaalselt jõuluaksessuaaridega kaunistatud stuudiotes? USA stiilist inspireeritud uhked jõulupuud, suured kingimäed ja valgusest kumavad küünlad tekitavad ehedate emotsioonide jaoks suurepärase keskkonna. Tallinnas on käesoleval hetkel stiliseeritud stuudiod näiteks Tulbi Fotostuudio, Colibri Fotostuudio, Photoroom ja River FotostuudioKa Sina saad luua imekaunid jõulupildid koos sädeleva õhtukleidi, säraküünalde ning tõelise lumise jõulumaagiaga!

Nipp: Kaunitele pidulikele piltidele aitab kaasa kvaliteetne fotomeik ja soeng. Fotograaf Maffiti teeb koostööd Annely Ilustuudioga, kes aitab modellid fotode tarbeks veel kaunimaks muuta.

Jõulufotosessioon stuudios, kus on kuvatud õed ja vend

Fotode harmoonia oluline alustala on ühtsetes toonides ja stiilis riietus. Tasub arvesse võtta ümbritseva keskkonna stiili ja värvitoone – nii moodustab foto justkui terviku. Rõivastel olevad mustrid, tekstuur ja detailid alates pitsidest lõpetades aksessuaaridega on pildistamise juures väga teretulnud ja annavad lõplikule pildigaleriile isikupära juurde.

Vahvad jõulupildid - fotod jõulukampsunite, pidžaamade ning kakaotassiga

Jõuludega ei käi kaasas ainult formaalsus ja pidulikkus. Vastupidi! Jõulud on aeg ka koduseks puhkuseks – poe mõnusasse sooja kampsunisse ja loe raamatut, tee-, kohvi- või kakaotass käes. Pidulikkuse kõrval on just vahvad ning kodust hubasust täis jõulupildid äärmiselt populaarsed. Jõulud on justkui vanaema kootud villased sokid, mida pimedatel külmadel talveõhtutel kanda ning soojad põhjapõtradega pidžaamad, milles elevat jõuluhommikut veeta. Jah, jõulud on hubane ja siiras kodune püha ning tihti annavad just sellised vahvad pisidetailid kodust jõuluemotsiooni piltidel kõige paremini edasi. 

Pole armsamat emotsiooni ja paremat pildikombot kui tõeline ja õnnelik pereühtsus jõulupildistamisel! Ilusad pidulikud jõulupildid sobivad kenasti ka paarisessiooniks kallimaga ja tänapäevasteks sõbrapiltideks, et jäädvustada ühist imelist jõuluaega. 

Tehke jõulupilte koos sõpradega …

Jõulufotosessioon stuudios, kus on kuvatud õed ja vend

… või koos perega! 

Kasutage võimalust, et jäädvustada ka igapäevaseid fotosid!

Jõuluperioodil (oktoober, november, detsember) on fotostuudiod tihtipeale jõuludekoratsioonidega ümbritsetud, mil mitmed kliendid tulevad fotostuudiosse lootusega saada kauneid jõulupilte, mis täidavad nende kodu soojuse ja rõõmuga. Võib jääda mulje, et tavapäraste ja igapäevaste fotode tegemiseks peab ootama uut aastat. Küll aga pean tõdema, et sel ajal on stuudios võimalik ka ka igapäevaseid fotosid teha. Kasutage seda võimalust!

Tavalised fotod võivad olla sama erilised kui jõulupildid. Püüdke kinni spontaansed naeratused, sügavad pilgud ja hetked, mis peegeldavad teie isikupära. Need on need, mida mäletate aastaid hiljem ja mis toovad esile teie elu mitmekülgsuse.

Jõuluhooaeg on suurepärane aeg jagamiseks ja lähedastele mõeldud kingituste tegemiseks. Fotod, kus kajastub teie tõeline olemus, on kingitused, mis lähevad südamesse. Nii et enne kui sukeldute täielikult jõuluehete maailma, mõelge hetkeks ka tavaliste fotode võlule. 

Fotostuudiod on loodud selleks, et pakkuda teile mitmekülgseid kogemusi. Seega, kui olete järgmisel korral stuudios, ärge kartke proovida midagi uut. Segage jõulurõõm igapäevaeluga ja looge fotosid, mis peegeldavad teie elu mitmekesisust. Sest lõppude lõpuks on elu täis imelisi hetki, mis vääriksid jäädvustamist, olenemata hooajast.

Siin on üks ideaalne näide, kuidas tõime kokku romantilise fotosessiooni, millel on lisaks jõulutemaatikale loodud ka tavapärasemaid, ent samas ka armsaid pilte.

Jõulufotod stuudiost väljas: kodu, jõuluturg, linnatuled ja loodus

Tõepoolest, jõulupildid, mis on loodud perfektselt kaunistatud jõulukuuse, kingimägede ning kaminasimsiga võivad olla hingematvalt kaunid. Küll aga on ka alternatiiv, kuidas meeldejäävaid jõulupilte luua: hubane jõuluootuses kodu! Ehtige üheskoos kuuske, valmistage jõuluküpsetisi, avage kingipakke või harutage omakeskis jõulutulede sasipundart lahti. See kõik väärib jäädvustamist! Abiks on kindlasti ka kodune jõulukuusk või tulevastele pühadele viitavad aksessuaarid. 

Vanalinna tänavad on talvisel ajal eriti #giving! Pildistada saab näiteks urbanistlikul linnaväljakul lumehelbeid püüdes, oma lemmikkohvikus mõnusat jõuluteed nautides või kardemonisaiakest ostes. (P.S! Kohvikuga tuleb fotosessioon sel juhul loomulikult läbi arutada, aga jõulude aeg – kes seda maagiat ikka keelab – seda enam, et väike reklaam tuleb kõigile alati kasuks). Olgem oma jõulumaagia loomisel loominguline!

Külastage vanalinnas olevat jõuluturgu või jalutage mõnusalt lumises pargis. Jõuluturg Tallinna vanalinnas Raekoja platsil (või ka näiteks Tartu Raekoja platsil) on üks menukamaid kohti, kus teha toredaid, lumiseid fotosid. Haarake kätte üks soe glögi ja nautige jõulutulesid ning jõulusaginat – või jõulurahu.

Tähelepanuta ei jää ka tihedalt lumega kaetud metsad ning jäised järveäärsed alad. 

Välisele fotosessioonile tulles palume kindlasti arvestada ka ilmastikutingimustega ning riietuda vastavalt! Kindlasti võib kaasa haarata termose koos sooja tee või kohviga ning mõne sooja pleedi, extra kampsuni või soojad sokid – topelt ei kärise. Ning kahtlemata – võtke kaasa ka hea tuju! 

Jõuluturg Tallinna vanalinnas Raekoja platsil (või ka näiteks Tartu Raekoja platsil) on üks menukamaid kohti, kus teha toredaid, lumiseid fotosid. (November-detsember 2021). Vajadusel saame detailtöötluses pildid eriti lumiseks võluda!

Ka looduses tehtud pildid on sel ajal väga menukad! Üleval tehtud fotosessioon on jäädvustatud Männikul ja Raku järve kandis ning allpool on romantilise fotosessiooni pilt, mille jäädvustasime Pääsküla rabas:

Jõulupildid perega - ideaalne jõulukingi või jõulukaardi idee

Jõulupiltide tegemine koos kaaslase või perega on kvaliteetaeg, millest jäävad alles unustamatud mälestused. Lisaks saab parimast pildist teha ka isikupärase jõulukingi vanematele või näiteks printida personaalne jõulukaart, mida sõpradele postkasti potsatada. Jõulupiltidele on oodatud nii paarid, pered kui ka armsad koduloomad, kes samuti pikisilmi jõule ootavad – jõulusoojus levib ka karvastele lemmikutele! Vahel jõuavad jõulupiltidest tehtud jõulukaartidele just elu õied – pere pisemad, kellel on pildistamise ajal võimalus tõeline päkapikuroll haarata.

Loo jõulupildistamisest kasvõi traditsioon pere ja lähedastega! 

Jäädvustage oma pere kõige pisemate esimesi jõule! Need hetked on unikaalsed ja kordumatud, millest saate luua ka suurepärased kingid trükitud fotode näol oma vanematele!

Jõulufotosessioon on ideaalne jõulukingitus kuuse alla või päkapikusussi – kvaliteetaeg ja elamused on kõige ilusam, siiram ja vahetum kink. Et jõulupildistamised ja jõulukingitused ei jääks viimasele hetkele, broneeri fotosessioon kohe. Võimalusel võta aega, et oma ootused ja lootused fotograafiga läbi rääkida! 

Inspiratsiooniks võid visata pilgu ka fotograaf Maffiti jõulupiltide Pinterest tahvlile “Jõulufoto ideed”

Jõulu fotosessiooni ideed Pinterestist - collage