MAFFITI Studio – Bränding / Foto / Video

Tingimused

Järgnevalt on välja toodud MAFFITI fototeenuse tingimused ja vastused korduma kippuvatele küsimustele.

Fotode kasutamine ja autoriõigus

Fotosessioonide käigus tehtud fotode autoriõigus kuulub CIAM OÜ-le (edaspidi nimetusega Maffiti), kellel on õigus kasutada fotosessioonidel tehtud pilte ettevõtte veebilehel, sotsiaalmeedias, (rahvusvahelistel) konkurssidel, näitustel, prinditavatel reklaammaterjalidel jm kui kliendiga pole kokku lepitud teisiti. Fotode kasutamine kooskõlastatakse kliendiga. Kliendil on õigus kasutada pilte isiklikel eesmärkidel ning meedias/reklaamiks kasutades tuleb saada eelnevalt Maffiti nõusolek. Pilte jagades palume pildile lisada ka märge, et fotograaf on Maffiti ja/või Merily Lillevälja. 

Fotograafi pildistamisstiil ja fotode töötlus

Enne pildistama tulemist ja fotosessiooni ostmist on klient tutvunud kodulehel/sotsiaalmeedias Maffiti tööde stiiliga ning on veendunud, et stiil vastab enda ootustele. Fotosessiooni lõpptulemus sõltub erinevatest faktoritest nagu kliendi-fotograafi koostööst, pildistamise asukohast, välisessioonidel looduslikust valgusest (ehk pildistamiskellaajast), jumestusest ja soengust ning sessiooni jaoks valitud riietusest. Parima lõpptulemuse jaoks toimub enne fotosessiooni konsultatsioon, mille käigus vajalikud detailid läbi räägitud saavad. Kui pildikeele ja töötlusstiili osas konkreetseid soove pole, jäetakse see valik Maffiti otsustada. Hilisemaid pretensioone eelnevalt kokku lepitud või leppimata jäetud detailide üle ei aktsepteerita. Maffiti-l on õigus öelda ära neist fotosessioonidest, mis ei sobitu ettevõtte stiili või väärtustega. Kõik Maffiti fotod on kaitstud autorikaitse õigustega ning neid ei ole lubatud omal käel töödelda (k.a. lisades Facebooki, Instagrami või Snapchati filtreid). Juhul kui piltidele on siiski lisatud töötlus kliendi või kolmanda osapoole poolt, kes pole Maffiti, siis palume märkida, et töötlus pole teostatud Maffiti poolt ning soovi korral välja tuua töötluse autor. Näiteks: 

Foto: Maffiti

(Lisa)töötlus: Töötleja nimi

Töötlusesse minevate failide valiku teeb reeglina Maffiti. Kui kliendil on soov ise failid välja valida, tuleb sellest fotograafile teada anda hiljemalt fotosessiooni lõpus. Fotosessioonide hinna sees on fototöötlus, mis hõlmab endas erinevaid korrektuure, nagu parimate kaadrite välja sorteerimine; kadreeringu parandamine; värvitoonide, kontrasti, heleduse-tumeduse, valguse-varju kohendamist ning üksikute ebakorrapärasuste (akne, plekk riietel vms) likvideerimist. 

Tavatöötlus hõlmab valgus- ja värvide korrektsiooni, konkreetse fotostilistika väljatöötamist ning pildi sirgeks tegemist või formaati lõikamist. 

Detailtöötlus hõlmab tavatöötlusele lisaks värvide esile toomist, näo retušeerimist ning erinevate elementide redigeerimist ja ebatäiuste prandamist (nt armid, punnid).

Spetsiifilisemale fototöötlusele kehtib eraldi hinnakiri (45 €/tund). 

Soovite detailtöötlust rohkematele fotodele? Iga detailtöötlusega lisafoto 25.00 – 45.00 € vastavalt töötluse keerukusastmele. Alates 10 foto detailtöötluse tellimusest saame pakkuda soodustust 20% kogu lisandunud detailtöötluse mahule.

Fotosessiooni broneerimine

Fotosessioonide broneerimiseks tuleb helistada telefonil 58295821 või saata e-kiri aadressil info@maffiti.ee. Etteteatamisega on võimalik sessiooni tühistada 3 tööpäeva jooksul (see ei hõlma nädalavahetusi) ning kanname broneeringutasu tagasi. Detsembris (jõuludel / tipphooajal) on võimalik sessiooni tühistada kõige hiljemalt 1 nädala jooksul etteteatamisega. Maffiti-l on õigus mitte edaspidi teenindada kliente, kes oma sessioonile mitte-tulekust teada ei anna või kes korduvalt fotosessioonide broneeringuid tühistavad. Arvestades Eesti ilma muutlikkust on välitingimustes pildistamisel võimalik kokku leppida mitu fotosessiooni aega, et halva ilma korral oleks võimalik katsetada mõnel teisel päeval pildistamist (see ei kehti stuudiosessiooni puhul). Fotosessiooni on võimalik edasi lükata ühe korra ja maksimaalselt kahe kuu võrra. 

Stuudiosessioonile võta kaasa ka riietusega sobivad vahetusjalanõud. Stuudios kasutame vahetusjalanõusid (või paljajalu/sokkides). Välisjalatsid pole lubatud.

Pere fotosessioon (sh lemmikloomad)

Selleks, et väikelapsed oleksid fotosessiooni kestel võimalikult koostööaltid võiksid nad olla eelnevalt korralikult puhanud ja söönud. Sellele vaatamata tuleb arvestada, et kuni viieaastased lapsed ei pruugi kuulekalt kaamera ees istuda ning võivad kohati isegi keelduda piltidele jäämast. Võimalikult hea lõpptulemuse jaoks tasub kaasa võtta laste lemmikmänguasjad ning pereliikmetel tasub olla valmis selleks, et lapsi on vaja lõbustada. Maffiti ei võta fotosessioonil lapse ja lemmikloomade käitumise eest vastutust. Kui lapsed kuidagi pildil olla ei soovi, on võimalus sessioonil teha pause.

Fotosessiooni eest tasumine ja hind

Fotosessiooni eest saab tasuda arve alusel ülekandega, kinkekaardiga või sularahas kohapeal. Kaardiga maksmise võimalust kohapeal pole. Maffiti jätab endale õiguse muuta hinnakirja sellest ette teatamata. Hinna muutmise hetkeks broneeritud fotosessioone hinnamuutus ei mõjuta. Hilisemaid pretensioone eelnevalt kokku lepitud või leppimata jäetud detailide üle ei aksepteerita. 

Transpordikulu väljapoole Tallinna on 0,65 €/km üks suund. 

Nädalavahetuseti (laupäev/pühapäev) ja riiklikel pühadel lisandub sessioonile eraisiku puhul 25.00 €/h; ettevõtte puhul 50.00 €/h.

Kiirtöö puhul lisandub 50.00 €/h (fotod valmivad 7 tööpäeva jooksul).

Arveid saab tasuda ülekandega ettevõttele CIAM OÜ:

LHV: EE257700771008187872

Fotode valmimine ja kättesaamine

Fotosessioonide lõpptulemuseks on töödeldud digifailid, mille arv sõltub valitud paketist. Sõltuvalt hooajast ja fotosessiooni kestvusest valmivad failid 7-21 tööpäeva jooksul, v.a. pulmad ja üritused, kui pole kokku lepitud teisiti. Selleks, et tööd kiirkorras teostada lisandub arvele 65€. Klient saab endale kasutamiseks vaid töödeldud digifailid – RAW-failid nende hulka ei kuulu, kui pole kokku lepitud teisiti. Veebigaleriis, kuhu kliendile mõeldud töödeldud digifailid üles laetakse, hoiustatakse neid üks kuu alates kliendile saatmise kuupäevast. Kliendil on õigus kasutada materjali juhul kui arve on õigeaegselt tasutud, sh ka eelnevaid tööd.

Muu

Võimalikud kaasnevad lisakulud nagu transport, sissepääsupiletid, aksessuaarid, asukoha rent jms, tasub klient.

Kliendi poolt rikutud ruumid, aksessuaarid, tehnika või seadmed kompenseerib klient arvestades rikutud objektide hetke turuväärtust.

Püsikliendile kehtib portreesessioonide sooduspakkumine -10% (ei kehti sooduskampaaniatele) ning sellest Maffiti teavitamine jääb kliendile.

Tingimused kehtivad alates 01.01.2020

Broneeringu tegemisel või ostu sooritamisel oled nõustunud eelpool nimetatud tingimustega.